ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13396294
*
nr 1339 6294
Spegel
1920-tal. Längd: 44 cm. Höjd: 114 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 20:45:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/7 21:46:50
1
300 kr
29/7 11:40:05
2
350 kr
30/7 20:18:57
1
400 kr
31/7 20:24:15
2
800 kr
2/8 11:47:42
3
800 kr
2/8 11:47:42
2
800 kr (Budbetjänt)
2/8 11:48:54
3
1.000 kr
3/8 16:23:13
1
1.000 kr
3/8 16:23:13
3
1.000 kr (Budbetjänt)
3/8 16:23:35
1
1.200 kr
3/8 20:39:33
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1339 6294
Spegel
1920-tal. Längd: 44 cm. Höjd: 114 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/7 21:46:50 | 1 | 300 kr |
29/7 11:40:05 | 2 | 350 kr |
30/7 20:18:57 | 1 | 400 kr |
31/7 20:24:15 | 2 | 800 kr |
2/8 11:47:42 | 3 | 800 kr |
2/8 11:47:42 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
2/8 11:48:54 | 3 | 1.000 kr |
3/8 16:23:13 | 1 | 1.000 kr |
3/8 16:23:13 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
3/8 16:23:35 | 1 | 1.200 kr |
3/8 20:39:33 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10